Drzwi przesuwne – te akcesoria zapewnią Ci wygodne użytkowanie

Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla osób, które ze względu na ograniczony metraż nie mogą lub nie chcą zdecydować się na tradycyjny model. By jednak korzystanie z drzwi przesuwnych było nie tylko komfortowe, ale i bezproblemowe, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów.

Drzwi przesuwne – dlaczego warto?

Urządzanie małego mieszkania nie jest prostym zadaniem – wymaga zastosowania sprytnych i przemyślanych rozwiązań, które będą zarówno funkcjonalne, jak i pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń. Do takich niewątpliwie zaliczyć można drzwi przesuwne – są praktyczne, zajmują niewiele miejsca, a odpowiednio dopasowane mogą idealnie uzupełniać wystrój wnętrza, stanowiąc element aranżacji.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje drzwi przesuwnych: naścienne oraz chowane w ścianie. Drzwi naścienne przesuwa się po zamontowanej na ścianie specjalnej szynie, na której można zamocować dodatkowo karnisz maskujący. Z kolei drzwi chowane w ścianie co prawda pozbawiają pomieszczenie kilku centymetrów, ale pozostawiają przestrzeń na ścianie do dowolnego zaaranżowania.

Kółka i nie tylko – co jest potrzebne do montażu drzwi przesuwnych?

Dla wygodnej, a zwłaszcza bezproblemowej eksploatacji drzwi przesuwnych, podczas ich montażu należy zadbać o dobór odpowiednich akcesoriów. Potrzebne Ci będą między innymi kółka do drzwi przesuwnych. Czym powinny się one wyróżniać? Przede wszystkim wytrzymałością, ponieważ od nich w znacznej mierze będzie zależało działanie całego mechanizmu.

Funkcjonalność drzwi przesuwnych zapewni też właściwie dopasowany tor dolny, po którym będą się one przesuwać. Akcesorium powinno być wykonane z trwałych materiałów, a dla uzyskania odpowiedniego efektu wizualnego, także dobrane pod względem kolorystycznym. Ostatnim elementem jest szczotka do drzwi przesuwnych, chroniąca je przed skutkami regularnych, mocnych uderzeń, a jednocześnie tłumiąca powstające przy użytkowaniu dźwięki.

Dodaj komentarz