Szczotka do drzwi przesuwnych – co to jest i jaką wybrać?

Szafy z przesuwnymi drzwiami świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, gdzie zapewniają sporo miejsca do przechowywania, nie zajmując przy tym zbyt dużo przestrzeni. Jeśli w Twojej garderobie, sypialni czy przedpokoju również ma powstać taka szafa, szczotka do drzwi przesuwnych pozwoli Ci zadbać o jej cichą i bezproblemową eksploatację.

Szczotka do drzwi przesuwnych – do czego służy?

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest i do czego służy szczotka drzwi przesuwnych? To niepozorne akcesorium, zwane też odbojnikiem, zapobiega uderzaniu skrzydła drzwi o szafę. Regularne, mocne uderzenia mogą przyczyniać się do powstawania zarysowań czy innych uszkodzeń.

Szczotka do drzwi przesuwnych stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie mebla i pozwoli Ci uniknąć usterek wynikających z jego codziennej eksploatacji. Dodatkową zaletą szczotki, oczywiście oprócz ochrony drzwi i korpusu, jest również tłumienie dźwięków powstających podczas korzystania z szafy.

Odbojnik do szaf przesuwnych – jaki wybrać?

Wybierając odbojnik do szaf przesuwnych, zwróć uwagę, by był on wykonany z dobrej jakości materiałów. Najczęściej jest to wielowłóknowy polipropylen, który zachowuje właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Trwałość szczotki zapewniają też wysokiej jakości kleje, dzięki którym nie musisz martwić się, że taśma odklei się po kilku dniach. Istotne są także wymiary odbojnika – do wielu szaf pasują akcesoria o uniwersalnej szerokości, jednak przed zakupem z pewnością warto sprawdzić ten parametr.

Dodaj komentarz