Tor dolny drzwi przesuwnych – praktyczne akcesorium i element wystroju

Drzwi przesuwne sprawdzają się przede wszystkim w małych mieszkaniach, choć ze względu na ich praktyczność, często decydują się na nie również osoby dysponujące znacznie większym metrażem. By jednak korzystanie z nich było w pełni komfortowe, a przy tym bezproblemowe, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego systemu do ich zamontowania.

Do drzwi i szaf przesuwnych

Niezbędny do tego będzie tor dolny drzwi przesuwnych. Co ważne, nadaje się on nie tylko do drzwi przejściowych między poszczególnymi pomieszczeniami, ale też szaf przesuwnych, popularnych zarówno w niewielkich, jak i dużych mieszkaniach. Tory z reguły są dostępne w kilku kolorach – od naturalnego, przez biały, po złoty. Dzięki temu ich dopasowanie do aranżacji i wkomponowanie w wystrój wnętrza jest znacznie łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę, kupując tor do drzwi przesuwnych?

Wybierając tor dolny do drzwi przesuwnych, należy zwrócić uwagę na konstrukcję akcesorium. Musi być ona solidna oraz wykonana z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów, na przykład z aluminium. Tor powinien również posiadać specjalny mechanizm, zapobiegający przypadkowemu wypadnięciu z niego drzwi.

Warto też sprawdzić wysokość prowadnic. Najlepiej by była idealnie dopasowana, by można było stosować je do wpuszczania w podłogę. W ten sposób nie będą rzucać się w oczy ani utrudniać przemieszczania się między pokojami.

Dodaj komentarz