Wieszak na ubrania – jaki wybrać?

Wieszak na ubrania to niemal niezbędne w mieszkaniu akcesorium. Choć ze względu na jego niewielkie rozmiary, na co dzień zwykle nie zwraca się na nie uwagi, trudno wyobrazić sobie przedpokój czy łazienkę bez praktycznego wieszaka. Jaki jednak najlepiej wybrać, by faktycznie okazał się funkcjonalny?

Wieszaki na ubrania – kiedy się przydają?

Przedpokój jest pierwszym, a w wielu przypadkach również najważniejszym pomieszczeniem, w którym powinien pojawić się wieszak na ubrania. Jest niezastąpiony zwłaszcza we wnętrzach o ograniczonym metrażu, w którym ciężko byłoby znaleźć przestrzeń na szafę.

Praktyczny, montowany na ścianie wieszak przydaje się zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym – od razu po wejściu do domu możesz wygodnie powiesić na nim kurtkę czy płaszcz. Nieoceniony okaże się też podczas podejmowania gości, którzy będą mogli swobodnie powiesić na nim okrycia wierzchnie.

Wieszak na ubrania – zwróć uwagę na te aspekty!

Na co jednak należy zwrócić uwagę, kupując wieszak na ubrania? Przede wszystkim na materiał, z jakiego został wykonany, gdyż to od tego parametru w głównej mierze zależy wytrzymałość akcesorium. Bardzo popularne są między innymi modele z aluminium z domieszką cynku lub miedzi.

Stylowo prezentować się będzie także wieszak drewniany z umieszczonymi na nim haczykami do zawieszania ubrań. Kolejnym aspektem jest wielkość wieszaka, która decyduje o jego praktyczności. Istotny jest również sposób montażu, który powinien być stosunkowo łatwy, a jednocześnie zapewniać solidne mocowanie.

Dodaj komentarz