Wieszak na ubrania – praktyczne akcesorium, którego nie może zabraknąć w Twoim mieszkaniu

Wieszak na ubrania przydaje się w każdym mieszkaniu. Niezwykle praktyczny okazuje się zwłaszcza w tych mniejszych, w których przestrzeń do przechowywania jest dość ograniczona. Wieszaki na ubrania warto zamontować przede wszystkim w przedpokoju oraz łazience. Jaki jednak powinien on być i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wieszak na ubrania – niezbędny w przedpokoju

Pierwszym pomieszczeniem, w którym nie powinno zabraknąć wieszaka na ubrania, jest bez wątpienia przedpokój. Funkcjonalność zamontowanego na ścianie akcesorium docenisz zwłaszcza jesienią i zimą, gdy będziesz mógł wygodnie odwiesić kurtkę czy płaszcz od razu po wejściu do mieszkania. To świetne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań, gdzie niekiedy metraż przedpokoju nie pozwala na wstawienie dużej szafy lub znacząco zmniejszyłaby ona przestrzeń użytkową wnętrza.

Wieszaki na ubrania do łazienki

Na wieszak na ubrania warto zdecydować się także w łazience. Można trzymać na nich choćby szlafroki członków rodziny, ale oczywiście sprawdzą się przede wszystkim do odwieszania ubrań przed prysznicem czy kąpielą. Dzięki temu nie musisz szukać miejsca na odzież, od razu odnosić do sypialni czy garderoby ani martwić się, że spadną na podłogę i zamokną.

Jaki wieszak na ubrania wybrać?

By jednak wieszak na ubrania okazał się naprawdę funkcjonalny, podczas jego zakupu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Najważniejszym jest niewątpliwie materiał, z jakiego zostało wykonano dane akcesorium. Powinno być to wytrzymałe, odporne na uszkodzenia tworzywo, które zapewni Ci długie użytkowanie wieszaka. Bardzo dobrze sprawdzają się między innymi modele z aluminium z domieszką cynku lub miedzi.

Ważną kwestią jest też wielkość wieszaka, od której w głównej mierze zależy jego praktyczność. W przedpokoju warto zamontować większy, dzięki czemu zda on egzamin nawet podczas wizyty gości. Z kolei do łazienki nada się mniejszy model – przykładowo z dwoma haczykami.

Dodaj komentarz