Wieszaki meblowe – niezbędne w przedpokoju, garderobie i łazience

Wieszaki meblowe to akcesoria niemal niezbędne w przedpokoju, garderobie czy łazience. Nie tylko ułatwiają przechowywanie ubrań, co decyduje o ich funkcjonalności, ale właściwie dobrane mogą też stanowić subtelny element dopełniający wystroju wnętrza. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując to akcesorium.

Wieszak meblowy – gdzie się przyda?

Wieszaki meblowe powinny być przede wszystkim praktyczne. Zamontowane w przedpokoju pozwalają wygodnie odwiesić odzież wierzchnią od razu po wejściu do domu, w garderobie ułatwiają porządkowanie ubrań, zaś w łazience umożliwiają zawieszenie poszczególnych elementów stroju przed kąpielą czy prysznicem. W ostatnim z wymienionych pomieszczeń wieszak meblowy może też służyć do wieszania ręczników czy szlafroków, sprawiając, że są zawsze łatwo dostępne.

Praktyczny wieszak, czyli jaki?

By jednak mogły spełniać swoją rolę i w rzeczywistości okazały się równie funkcjonalne, jak w teorii, muszą zostać odpowiednio dobrane. Ważnym aspektem jest między innymi materiał wykonania akcesorium, od którego w głównej mierze zależy jego wytrzymałość. Do produkcji wieszaków meblowych wykorzystuje się między innymi tworzywo powstałe z połączenia aluminium z cynkiem lub miedzią. Dzięki temu akcesorium jest trwałe, odporne na uszkodzenia, a przy tym gustownie się prezentuje.

Jeśli chcesz, by wieszak meblowy był subtelnym uzupełnieniem wystroju wnętrza, zwróć uwagę także na jego design. Najczęściej akcesoria te występują w kolorach srebrnym, złotym i miedzianym oraz ich odcieniach. Barwę możesz dopasować na przykład do uchwytów szafy czy szuflad, co pozwoli Ci stworzyć spójną kompozycję. Miłośnikom klasyki spodobają się też wieszaki drewniane z zamocowanymi na nich haczykami.

Ważnym aspektem jest również wielkość wieszaka. W łazience zwykle sprawdzają się mniejsze modele, nawet z dwoma haczykami, jednak już w przedpokoju, garderobie  czy szafie warto zamontować nieco większy. Umożliwi to przechowywanie większej ilości rzeczy, zda egzamin także w przypadku odwiedzin gości.

Dodaj komentarz